Падна воден тобоган во Иднија – повредени 17 деца.Навидум невини детски лудории, завршија трагично. Најмалку 17 деца се повредени при уривањето на воден тобоган во индиски забавен парк. Повредените, претежно со скршеници на екстремитетите се пренесени в болница.


Веднаш по несреќата, во забавниот парк „Нико“ пристигнале голем број полицајци, бидејќи група граѓани гневни поради инцидентот, почнале да го демолираат паркот. Локалните медиуми известуваат дека во забавниот парк имало огромен број луѓе, се шпекулира дека можеби преоптовареноста на тобоганот е причината за несреќата.

Tags: , , ,

Александар Ѓурчески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1