Tag Archives: fudbaleri

Фифа и допингот: Сомнителни речиси третина од фудбалерите?

Околу 35 проценти од фудбалерите користат додатоци во исхраната, поради кои можат да „паднат“ на анти-допинг тестот, предупредува ФИФА.

______________________________________________________________________________________________________

Кој прдна на клупата на Ливерпул? – Видео

Резервните фудбалери на Ливерпул поминуваа низ драма за време на гостувањето во Вест Бромвич. И додека нивните соиграчи губеа на теренот, резервните правеа шоу на клупата и бараа спас.

______________________________________________________________________________________________________

Спонзоруши ги бркале играчите на Патризан за време на погреб

Погребот на Коса Стојковиќ (62), мајката на голманот на Партизан и српската репрезентација Владимир Стојковиќ, била причината за убавиците од Лозница да се соберат на едно место и да ја пронајдат љубовта на својот живот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1