Коктел вреден само 7 милиони долари?!


Коктелот се меша и сервира под будното око на вооружени чувари, а ги содржи следниве состојки: поголема количина коњак Louis XII, шампањ Cristal Rose, кафен шеќер, помала количина „angostura bitters“ и неколку листови 24 каратно злато кое може да се јадe.

Покрај тоа што пијалокот е многу освежувачки, во неговата цена предвидено е на дното на чашата да има 11 каратен дијамантски прстен.

На здравје!

 

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1