Колку Македонија користи обновливи извори на енергија ИКОНОГРАФИК


По повод 4 години од постоењето сајтот Енергетска ефикасност изработи иконографик за тоа колку Мкедонија користи обновливи извори на енергија

http://energetskaefikasnost.info/4-godini-na-sajtot-za-energetska-efikasnost/

infografik.fw_

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1