Колку сте секси? За тоа ќе ви каже аликацијата Blinq


Научници од Универзитетот за технологија во Цирих креирале апликација што открива колку сте привлечни врз основа на вашите фотографии. Blinq функционира врз основа на вештачка интелигенција, со што ви открива колку години имате.

blinq1-682x341

Програмата не е сепак усовршена до степен што не прави грешки, или пак може да се збуни. На некои фотографии можеби нема да го препознае лицето или нема да сака да ја обработи фотографијата, доколку смета дека лицето не е полнолетно.

LINK – Blinq

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1