Комбе замалку уби олимписки шампион


Освојувачот на Тур де Франса и олимписки шампион, Бредли Вигинс сериозно е повреден кога во близина на неговата куќа во Англија на него налетало комбе.

Вигинс има неколку скршени ребра и повредени му се двете раце. Префрлен е во болница. Олимпиецот бил на својот велосипед кога го удрило комбето.

“Лежеше на земја и се виткаше од болки,, изјавила вработена во блиската бензиска пумпа, очевидец на несреќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1