Родила близнаци на изборите – ги крстила Обама и Ромни (Фото)


Девојка од Кенија се породила на денот на изборите во САД.

Со оглед на фактот што живеат во близина на бабата на Обама ги следеле изборите внимателно. Кога добила болки на денот на изборите и и кажале дека родила 2 машки близначиња паднала одлука.

Ги крстиле Барак Обама и Мит Ромни. 20-годишната Кенијка Милисент Овуор се породила во болница близу селото Когело, од каде потекнува таткото на Барак Обама.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1