Комшиите го претепале до смрт со кабел 3-год девојче, мајката ја лажеле дека паднало


Соседите го претепале до смрт детенцето кое беше пронајдено мртво. На мајката и јавиле дека паднало по скали. Таа веднаш се вратила од работа и повикала брза помош, но лекарите само констатирале смрт.

policija-lenta-540x312Обдукцијата покажала дека 3-годишното девојче имало крварење, повеќе повреди на внатрешните органи и неколку скршеници.

Од извори во истрагата Алфа дознава дека било претепано со електричен кабел.

Полицијата уапси 34 годишен маж кој е првоосомничен и неговата 23 годишна сопруга која е второосомничена.

Се товарат за убиство, односно помагање.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1