Конечно е откриено: Што е прво, јајцето или кокошката? (Видео)


Сите знаеме дека кокошките несат јајца, а од јајцето се раѓа пиле. Не знаевме никогаш што настанало прво.

Ова забавно видео се чини дека го даде конечниот одговор.jajce-kokoska

Погледнете го за да видите дали се согласувате!


Извор: Курир.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1