(ФОТО) Мистериозни кругови се појавија над небото во Доњецк


На социјалните мрежи се појавија фотографии кои прикажуваат необични кругови на небото над Доњецк, Луганск но и неколку други градови во Русија.

nebo lugasnk

Круговите на речиси ведрото небо изгледаат како некој да ги цртал, а и според зборовите на мештаните долго време се задржале на небото.

Мештаните тврдат дека ваквите кругови не можеле да ги остават зад себе авиони, туку дека е во прашање веројатно некое необично летало, бидејќи траговите ненадејно се појавиле на небото. Некои тврдат дека тоа не е обичен аматерски феномен, бидејќи траговите на небото останале долго.nebo lugasnk2

На социјалните мрежи веќе траат нагодувањата дали тоа се некои специфични облаци, дали над Украина и Русија можеби се појавиле НЛО или во прашања се беспилотни летала.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1