Конечно откриено – Што е тоа што ве спречува да станете богати?


Она што ги прави различни луѓето кои имаат вртоглава сума на пари и просечните луѓе кои живеат скромен или нормален живот, е една мала тајна која ја открива авторот Т. Харв Екер кој напиша книга “Тајните на еден милионер”. Според авторот постои една навидум безопасна навика која многу делува на тоа со колкава богатство ќе се стекне човекот. Тоа е навиката да се жалиме!pari
– Да се жалиме и да приговараме за се е најлошота навика. Секако, тоа лежи и во менталниот склоп на личноста. Ако се жалиме тогаш гледаме само што не едобро и смислуваме стратегии, но ако сме храбри и не се жалиме, ќе гледаме како на ефикасен начин да одиме напред и да постигнеме нешто, пишува тој.
Според авторот, кога се жалиме, сами си ја довикуваме несреќата.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1