Кошаркарот Перо Антиќ доби син


Кошаркарот Перо Антиќ стана татко по втор пат – повторно доби син.

Сопругата на центарот на македонската кошаркарска репрезентација и на европскиот клубски шампион Олимпијакос, Ружица попладнево на свет го донесе вториот син.

Името на бебето ке биде Павел.

Мајката и бебето се во одлична здраствена состојба во приватната клиника Систина, пишува „Вечер“,

Честитки до родителите и братчето Лука (5 )год

Share Button
Андријана Станојовска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1