Ковчег исфрлен вo центарот на Охрид (Видео/фото)


Ковчег за мртовци, во кој се наоѓаше нешто кое наликуваше на човечка силуета завиткана во најлони и облечена во црна сукња попладнево стоеше исфрлен до контејнерите за отпад во нај строгиот центар на Охрид, до паркингот зад Домот на култура, јавува Охрид1.

Од ЈП Комуналец рекоа дека не знаат ништо, и дека доколку некој тука исфрлил ковчег, за тоа мора да се алармира полицијата.Полицијата излезе на лице место, и по кратка истрага се констатира дека ковчегот го исфрлиле од Домот на култура, а истиот вил користен за театарски предствави.

kovceg-6

naslovnakovceg

Повеќе Фото и инфо на Охрид1.

 

 

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1