КРАЈ НА НАТПРЕВАРОТ МАКЕДОНИЈА ЈА ПОБЕДИ СРБИЈА СО 1-0


КРАЈ НА НАТПРЕВАРОТ МАКЕДОНИЈА ЈА ПОБЕДИ СРБИЈА СО 1-0

Со победа Македонија се израмнува со Србија и ги преминува Велс и Шкотска

– 100 секунди до крајот

– Влегува Шумуликовски во игра

85 минута- Пачоски брани – шанса за Србија  удар на голот но Пачоски спаси израмнување

Македонија – гол од пенал – води 1-0 против Србија

59 минута – пенал и црвен картон за српскиот дефанзивец Томовиќ

Стрелец на пеналот – Агим Ибраими

Македонија поведе со 1-0 против Србија и имаме играч повеќе.

Со победа Македонија се израмнува со Србија и ги преминува Велс и Шкотска

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1