Крај за диети: Јадете, пијте – а после со пумпа испумпајте го стомакот (Видео/Фото)


Нова технологија наскоро ќе се појави во продажба во светот. Изумителите велат тоа е нов, безбеден начин но и ефикасен за да се изгубат килограмите.

pumpa stomak

Малку е чуден и контраверзен, не сме сигурни дека секој би сакал да го испроба. Зошто неговата технологија се заснова на директоно испумпување на храната од стомакот.

 Aspire Bariatrics LLC, со седиште во Пенсилванија е во процес да го патентира производот AspireAssist – цевка која се става во стомакот и се вади содржината од него надвор.

На тој начин 30 насто од оброкот кои сте го изеле можете да го испумпате надвор. Дизајнерите тврдат дека со тоа се спречува апсорпција на прекумерни калории.

pumpa stomak2

Во образложението зошто треба да го добијат патентот пишале и за пример на жена која имала 100 килограми а за 59 недели изгубила 40 килограми без никаква диета. По секој оброк пиела 1,5 литри вода и потоа со помош на цевка и шприц ја вадела полусварената храна од стомакот.

Сепак цевката велат можела да се запуши од одреден вид храна како карфиол, брокула, кинеска храна, грашак, чипс и бифтек.

Овој производ звучи бизарно и нездраво – сепак најдобро е да се држите до старата народна ,, без мака, нема наука,,

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1