Крај за носењето куфери – измислен куфер кој сам оди по вас (Видео)


 

Влечењето на тешките куфери наскоро би можело да биде заборавена мака, доколу новиот изум на млади иноватори се најде во сериоско производство.

Шпанецот Родриго Гарсија Гонзалес конструирал роботски куфер кој не мора да го влечете затоа што тој самиот ќе оди по вас. Куферот е наречен ,,Хоп,, а користи “bluetooth” сигнал од вашиот смарт телефон кој му дава податоци да го следи и да оди по вас.

Еве како изгледа овој куфер.


Share Button

Tags:

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1