Критична е состојбата на ракометарката Мечевска


Македонската ракометарка на ЖРК Вардар, Робертина Мечевска, по падот од петти кат од нејзиниот стан во скопски Аеродром и понтаму е во критична состојба и дише на апарати.robertina-mecevska-zrkvardar-576x450

-Ние ќе се обидеме и веќе правиме напори таа да се излечи, но самото тоа што е на машина за дишење, што не е способна да дише сама поради повредите на белите дробови, ја става во категоријата на мошне критични пациенти“, изјави за порталот „Спортмедиа“  д-р Тања Спировска.

Докторката за порталот додава дека во брзо време не треба да се очекуваат некакви драстични промени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1