Крварам, убиваат еден по еден, молете се за нас – напиша на фејсбук од концертот во Париз и се стиша


Бенџамин Кезановец испраќал пораки на социјалните мрежи за време на заложничката криза во концертната сала во која во моментот концерт имала американска хеви метал група.

Прво напишал Жив сум, само расекотини, мртви тела насекаде

По некое време следела пораката – Се уште сум во Батаклан, на првиот кат, тешко сум повреден, убиваат еден по еден, наскоро на ред и првиот кат

Последната порака гласи – Молете се нас

Потоа се стишал. Нема ниформација дали го преживеал нападот

printprint1 fd-620x350

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1