Крвав напад во Москва: Непознат наоружан маж упаднал во радио станица и ја прободел новинарката


Наоружан маж со нож нападнал и повредил руска новинарка во пределот на вратот откако насилно влегол во просториите на московската радио станица Еко. Жената е пренесена во болница, а степенот на нејзините повреди е сè уште непознат. Нејзиното име е Татјана Фелгенгауер.

Татјана Фелгенгауер има 32 години и е заменик уредник во московското радио Еко, која има и сопствена емисија.

Обезбедувањето веднаш го фатиле напаѓачот. Еко од Москва е една од најпопуларните радио станици во Русија и главно се занимаваат со политика и актуелни новости ширум светот. Агенцијата АП објавила и фотографија од напаѓачот.

Наоружаниот маж со нож ја нападнал и повредил руската новинарка во пределот на вратот откако насилно влегол во просториите на московската радио станица Еко. Жената е пренесена во болница, а степенот на нејзините повреди е сè уште непознат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1