Кучиња скитници нападнале девојка во Аеродром- едвај се спасила


Девојката врискала и со ташна се бранела од кучињата, потоа продолжила понатаму, но на неколку метри кучињата повторно ја нападнале. За среќа таа поминала без сериозни повреди.

Attack Dog Training

Рано утринава окулу 06 часот и 15 минути на булеварот „Трета Македонска Бригада” била нападната девојка на возраст од 21 година од три кучиња скитници, пишува Вечер.

Девојката врискала и со ташна се бранела од кучињата, потоа  продолжила понатаму, но на неколку метри кучињата повторно ја нападнале.  За среќа таа поминала без сериозни  повреди.

Ова не е прв случај во населба Аеродром кучиња скитници да напааѓаат луѓе. Пред неколку месеци исто така неколку кучиња скитници нападнаа девојче, едно куче ја гризнало и таа со сериозни рани заврши во болница.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1