Кумановец на лажни профили објавувал фотографии од семејството на девојката


Маж од Куманово на социјалната мрежа „Фејсбук“ креирал три лажни профили и на нив објавувал фотографии од неговата девојка, нејзиниот брат и малолетното дете на братот, информираше полицијата.

Покрај фотографиите, 36-годишниот кумановец оставал и разни коментари и пораки со навредила содржина со намера да им наштети на честа и угледот на девојката.

Против него, како што информираше полицијата, е поднесе накривична пријава поради сомнение за злоупотреба на личните податоци.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1