Лепа Брена откри: Татко ми не почина од природна смрт


Лепа Брена (55) која минатата годинаостана без мајката Ифета, првпат по пет години проговори за смртта на својот татко Абид, кој не умрел од природна смрт. Имено, таа открива дека нејзиниот татко бил удрен од автобус и починал од здобиените повреди.brenamajkas

-Тој не умре од природна смрт. Го удри автобус и умре од последиците на здобиените повреди, рече пејачката додека гостуваше во емисија.brena_1

Лепа Брена годинава одбележува 35 години работа на сцена и освен за работата таа говореше и за фотографијата на нејзиниот син Виктор зад која се следаат нозете на непозната старлета.

-Тој сега треба да оди на факултет, така што сепак ќе оди во странство. Што се однесува конкретно на таа приказна, таа ќе биде и во Канада и Америка и во Европа. Но маж е и како сите мажи треба да го помине тој период, рече Брена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1