Лепа Брена проговори за својот брак со Боба Живојиновиќ


Пејачката Лепа Брена многу се израдувала кога еден српски весник неа и нејзиниот сопруг Боба  Живоиновиќ ги прогласи за најскладен брачен пар.

– Конечно сме најскладен брачен пар. Откако се венчавме во 1991 година постојано не разведуваа- изјави Брена во емисијата „Ексклузив“ и додала дека секогаш биле тука еден за друг во тешки моменти.

lepa-brena-i-bata-630x355

– Не кажувам дека нашиот брак е најидеален, не кажувам дека немало тешки расправии но во моментите кои биле тешки секогаш сме биле заедно. Пејачката открила и дека во немаштијата и пријателите исчезнуваат.

-Ние тоа веќе сме го почувствувале. Боба и јас рано почнавме да заработуваме за живот и ситeзнаеме дека кога имате пари имате и многу пријатели.Кога немате пари, немате ни пријатели,исчезнуваат!

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1