Летва пијан возел џип – усмрти двајца пешаци


Две лица починаа ноќта во понеделникот кон вторникот во Белград, откако претходно биле тешко повредени како пешаци од страна на еден џип, соопштено е од Ургентниот центар.

nesreca-dzip-printskrin-rts-1388477027-420805Според медицински извори, тие најверојатно починале на патот кон болницата. Станува збор за машко лице на возраст околу 35 години и жена на возраст од околу 30 години.

Истите извори наведуваат дека возачот на џипот е полесно повреден.

Инцидентот се случил во населбата Дедиње, а полицијата го уапсила возачот на џипот, кој бил на возраст од 60 години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1