Леваците имаат подобар сексуален живот


Ново истражување носи интересни резултати кои ќе ги израдуваат леваците. Имено, докажано е дека леваците во споредба со оние кои се служат со десна рака, уживаат во подобар секс.

baknez-vo-rakaНа леваците животот понекогаш им е навистина комплициран, бидејќи светот првенствено е прилагоден за оние кои повеќе ја користат десната рака.

Меѓутоа, леваците во еден сегмент победуваат – во креветот, пишува Time.

Според неодамнешно истражување, леваците се дури 71% од случаите позадоволни од сексот отколку десничарите. Студијата опфатила 10.000 испитаници од кои дури 86% леваци изјавиле дека се исклучително задоволни од својот сексуален живот со споредба со само 15% од десничарите.

Научниците се уште немаат одговор на прашањето зошто леваците се позадоволни со сексот, но се претпоставува дека тие имаат поголема фантазија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1