Лежел 1 час во гробот каде се закопани неговите родителите – излегол со шокантна приказна!


Човек кој лежел во гробот на своите родители, вели дека разговарал со нив еден час исто како да се живи.thumb460750191abdytj56u65u65

Се работи за маж од Египет кој поминал цел час во гробницата каде размислувал за смртта и животот, а во тоа му помогнал разговорот со покојните мајка и татко.

– Сакав нешто да научам за смртта, така и разговарав со нив. Што и да прави човек, што и да направил или да не направил во животот, сепак сите ќе завршиме тука, вели Абдулах Камел.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1