Проекоа документи на ЦИА: Земјата има 12 часа за да се подготви за катастрофа


За среќа извештајот открива и дека постојат работи кои може да се преземат за да се спречи катастрофата.

За 12 часа ќе добиеме еден вид на предупредување, а тоа ќе бидат работи кои ќе укажуваат на можна катастрофа: возниот ред на возовите ќе биде променет, ќе нема електрична енергија, а сателитскиот сигнал ќе биде во прекини, пренесува српски Телеграф.CIA-logo-500x358

Новите документи на американската влада откриле уште еден вознемирувачки податок: ќе има голема ерупција на сонцето.

Кога тоа ќе се случи, може да дојде до зрачење, зголемена радијација и преметување на електронските системи.

Секоја држава треба да ги истражи ерупциите на сонцето и да најде податоци како тоа може да се спречи или ако не може како да се намалат последиците.

Она што е важно за граѓаните е да бидат подготвени на можни природни непогоди, како што се поплави и невремиња, пишува српски телеграф.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1