ЛИНК ЗА СЛЕДЕЊЕ: КОЛОНИ ВОЗИЛА НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ И ПАТАРИНИ


На граничните премини Богородица и Табановце има големи колони, а на останатите гранични премини значително е зголемена фреквенцијата на возила.  Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините, соопшти АМСМ.mvr-kameri-1

Со 15 камери, поставени од ЈП “Државни патишта“, отсега во живо ќе може да ја следите ситуацијата и да се информирате за моменталната состојба на граничните преммини и патарини.

За таа цел изработена е андроид и веб апликација за ИОС оперативниот систем која може да се преземе преку www.roads.mk/m, што е особено корисно, ако веќе сте тргнати на пат.

Камерите може да ги следите на следниот ЛИНК.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1