Лисица влегла дома и му одгризала прст на бебе (Видео)


Лисица успеала да влезе во куќата и да нападне бебе. Таа му нанаела повеќе угризи по телото, а според медиумите му го одгризала и прстот. Мајката слушнала како бебето плаче а кога влегла во собата раката на бебето била во устата на лисицта, едвај успеала да ја отргне.Детето било хоспитализирано и се опоравува по 3 часовна операција за зашивање на прстот. Лисицата избегала.

u-londonu-muku-muce-s-urbanim-lisicama-1360509910-265969Се уште не е јасно како лисицата успеала да влезе во куќата. Градоначалникот на Лондон Борис Џонсон покрена сериозни акции за справување со како што ги нарекуваат ,,урбаните лисици,, бидејќи ова не е единствениот инцидент.

Некои бараат убивање на животните кои се почесто може да се видат низ помирните делови од градот посебно ноќе.

news_107605СУДБИНА: ГО ПРЕЖИВЕАЛА ПОЖАРОТ ВО ДИСКОТЕКА – ЗАГИНАЛА 1 НЕДЕЛА ПОДОЦНА ВО СООБРАЌАЈКА (ФОТО) 

thumb-502-228ПО МЛЕКОТО И ТУНАТА – ЕВЕ ШТО ВО ПРОДАВНИЦИТЕ Е ОПАСНО – ЛИСТА НА РИЗИЧНИ ПРОИЗВОДИ 

Jacob J. Lew, Jack LewБЕГАЈТЕ ОД ШЕФОВИ СО ГОЛЕМИ ПОТПИСИ – ИМААТ ОГРОМНО ЕГО 

casovnik-500ЧАСОВНИК НА ЕДЕН ОД ЗАГИНАТИТЕ ВО КИНГЕРОТ НОВ ДОКАЗ ВО ИСТРАГАТА – ЗАСТАНАЛ ПРЕД ОФИЦИЈАЛНОТО ВРЕМЕ НА ПАДОТ (ФОТО) 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1