Листа: Проверете дали туристичката агенција има лиценца


Една од првите работи што треба да ја направите кога организирате патување преку туристичка агенција е да проверите дали агенцијата има лиценца. kufer pat
На македонските граѓани им се нудат услуги од вкупно 473 регистрирани туристички агенции од кои со А-лиценца се 215, а со Б-лиценца 258.

Минатата година се регистрирани 48 туристички агенции од кои, со А-лиценца 14 и 34 туристички агенции со Б-лиценца, покажуваат податоците на Министерството за економија.

Листата можете да ја најдете на линкот ОВДЕ.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1