Лоша вест ако планиравте одмор во Август – температурите паѓаат


Како што беше времето до сега, така ќе биде и во втората половина на јули, пеколно топло. Сепак, во август ќе се спасиме од горештините, со оглед на тоа дека температурите нема да се искачат повеќе од  30 степени.  Времето денеска сончево и топло со температури до 38 степени

Screenshot_156

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1