Љубоморна струмичанка сакал да ја запали куќата на бившото момче


trafostanica pozarМинистерството за внатрешни работи информира дека, 22-годишната Р.М. од Струмица на девети декември се обидела да ја запали куќата на момчето со кое предходно била во врска.

Таа во дворот на куќата на улицата Кирил и Методиј запалила дрва и пластични предмети, предизвикувајќи пожар пред влезната врата.

Струмичката полиција поднесе пријава против Р.М. за сторено дело “предизвикување општа опасност“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1