Видео/Фото: Бебето од утробата го фаќа прстот на лекарот за да излезе


Фотографија која го обиколи светот со експресна брзина. Фотографијата е снимена  во операционата сала при породувањето со царски рез. Бебето низ отворот го пружило рачето и го фатило лекарот за прст. Сликал гордиот татко Randy Atkins.bebe utroba

article-2256376-16BA0179000005DC-112_634x418

Девојчето се вика Nevaeh,

,, докторот ме повика, дојди сликај види ме фаќа за прст, дотрчав и сликав, изјавил Ренди за 3TV News. Неговата сопруга, мајката на Неваех ја ставила фотографијата на фејсбук и станала инстант хит.

Тие сега живеат во Глендејл во Аризона а Неваех е веќе големо бебенце.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1