Голем број на мртви птици паднале на патот (Фото)


ptici

Случајните мунувачи покрај автопатот Бојд Крик во близина на местото Догвуд Хилс, биле сведоци на несекојдневна глетка, откако неколку десетици птици од небото почнале да паѓаат на земја.

 Шерифот од округот кога пристигнал забележал дека птиците биле паднати само на едната лента од автопатот.

Некои од нив биле мртви, додека неколку од нив се уште биле живи. Веднаш биле фотографирани, а ги имало околу 30 до 60, додека низ полето се наоѓале повеќе од 300.

Случајните минувачи велат дека глетката била запрепастувачка, а некои од нив хистерични почнале панично да извикуваат дека ова може да е почеток на крајот на светот.

tennesseebirddieoff03

ptici

Share Button

Tags:

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1