Луксузно засолниште за апокалипсата (Видео/Фото)


article-0-168D9DA9000005DC-533_634x477

Рон Хабард од Монтебел во Калифорнија направил вистински бизнис од апокалипсата. Прво си направил за себе луксузна резиденција во бункер, а потоа го проширил бизнисот.

Во апартманите има кревети, кујни, тоалети, па дури и камини и се продаваат по цена од 57 илјади евра.

Засолништата се во Њујорк и Индијана.

„И самиот ја на 21 декември со семејството ќе бидам во своето засолниште. Ако произлезе дека астрофизичарите се во право, ќе се чувствувам многу глупаво“, вели тој.

Но и лица кои не веруваат во крај на светот си купиле бункер зошто велат дека е одлична викендица.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1