Лупевска нова одговорна уредничка на Телма


Новинарката Снежана Лупевска која од пред 2 месеца направи транфер и од Канал 5 замина во Телма, е нова одговорна уредничка на оваа телевизија, дознава Либертас.

lupevska

Досегашната одговорна уредничка Сања Васиќ останува во телевизијата а уредничката функција од утре и официјално ќе ја превземе Лупевска. Либертас доби потврда за промената во оваа телевизија.

Васиќ дојде на местото на долгогодишната уредничка Емилија Лазарова.

Директор и главен уредник на телевизијата е Атанас Кировски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1