Вистинско ЧУДО: Срцето престанало да му работи 20 минути, а потоа се појавил… (Видео/Фото)


Зак Клементс колабирал за време на часот по физичко, а неговото семејство верува дека нивниот син е жив благодарејќи и на „интервенција од Бога“.
Тинејџерот Зак тврди дека умрел на 20 минути и дека во живот го вратило чудо за кое е заслужен Исус.
 zak-klements
17 годишниот Зак колабирал на физичко неговото срце престанало да работи 20 минути . Кога докторите успеала да го оживеат и да му го вратат пулсот со хеликоптер итно е префрлен во болница. Се разбудил неколку дена подоцна на интензивна нега.
Докторите не знаеле да објаснат како тинејџерот од Тексас преживеал. Меѓутоа , Зак вели дека кога срцето му престанало да работи го посетил Исус кој му рекол дека „се ќе биде во ред“
zak 2
-Во тие 20 минути видов човек со долга масна коса со густа брада и не ми требаше долго да сфатам дека е тоа Исус, им раскажа Зак на новинарите, пренесува Мирор.
Потоа дополни дека Исус дошол до него, му ја ставил раката на рамото и му рекол да не се грижи за ништо.
Семејството на Зак верува дека по колабирањето на нивниот син за време на трчањето го спасила интервенцијата на бога.
Таткото на Зак, Били истакнал дека тоа што му се случило на неговиот син не може да се објасни човечки.


Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1