Менаџерката на Тоше Проески обвинета за затајување данок во износ од 1.500.000 евра!


Менаџерката на починатиот пејач Тоше Проески, Лилјана Петровиќ, македонското Министерство за финансии ја терети со својот соработник Ласте Николовски за затајување на данок, пишува српски „Курир“.

tose-proeski-menadzerka-ljiljana-petrovic-foto-marina-lopicic-1431804142-661813

Во српскиот весник „Курир“ се појави веста дека таа и нејзиниот соработник префрлале пари на сметка на непостоечка банка во Кувајт. Таа се терети за затајување на данок во износ од 1.500.000 евра.

По сообраќајната несреќа во која загина Тоше Проески, Лилјана Петровиќ сосема се повлекла од јавниот живот и се преселила во Ниш, Србија каде одгледува лаванда.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1