Мајка си ги фрли синот (6) и ќерката (3) од тераса – дечињата преживеале, мајката во затвор


Во саботата во италијанско село Бусто Арсизио,  42-годишна мајка С.Б. си ги фрли синот (6) и ќерката (3) низ балкон, за потоа веднаш да биде уапсена од страна на полицијата.

news_112516Според лекарите двете малолетни деца преживеале благодарение само на тоа што паднале врз пластична маса која се наоѓала на балконот на соседот на првиот кат, која го ублажила страшниот пад од 7 метри висина.

Таткото на децата во времето на несреќата купувал намирници, а во станот со неговата сопруга и децата била нејзината мајка која подготвувала ручек.

Депресивната мајка пред само недела дена била пуштена дома од болничко лекување . Соседите за италијанските медиуми изјавиле дека таа често го „истурала“ својот гнев врз нејзините две малолетни деца.

Денешен

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1