Бидете внимателни: Касаат змии во Македонија – 3 лица каснати во еден ден


Sarka-zmija

Три лица од тиквешкиот крај биле каснати од змии во петокот, објавува “Дневник”.

Станува збор за две жени кои добиле убоди од змии на прстите. Третата жртва на змиите е 24 годишно момче. Трите лица биле каснати од змии додека работеле на лозје.

Началникот на одделението за хирургија при болницата Дано Кулев, упати апел до населението, да бидат исклучително внимателни.

Во последно време е забележана раздвиженост на змиите во тиквешко, кое важи за регион во кој живеат отровници.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1