Мајка убиена од 3 годишниот син додека му менувала пелени на бебето!


Ужасен инцидент се случил кога 3 годишно дете нашло полуавтоматска пушка дома.

Од полицијата во Тулса, Оклахома, каде три годишно дете ја застрелало својата мајка во главата додека таа и менувала пелени на едно годишната ќерка, ја објавија оваа вест.

motherkilled

26 годишната Криста Енгелс тој ден била дома сама со децата. Нејзиниот сопруг и мајка и кои живееле во истиот дом, биле излезени.

Според „Tulsa World“ , три годишното дете со оружјето ја застрелало својата мајка во главата додека таа и менувала пелени на неговата помала сестра.

– Кога бабата се вратила дома ги нашла двете деца покриени со крв – изјавил сосед за локална телевизија.

Полициски инспектор за NBC News изјавил дека во куќата имало големо количество на оружје.

Детето ја нашло полуавтоматската пушка под креветот.

– Подготвени сме да направиме се што треба да му обезбедиме сигурност на детето. Ова е ужасен, ужасен инцидент – изјавил инспекторот Дејв Вокер.

Сопругот на убиената жена, возач на камион, за време на несреќата бил на пат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1