Мајката на синот кој пукаше во докторот боледувала од малигна болест


Пацинетката која утрово почина во скопскиот Клинички центар Мајка Тереза боледувала од тешка малигна болест во напредна фаза.

urgenten3mk

Болеста се комплицирала и во нејзиното тело почнале да се формираат гнојни кеси, дознава Максим од болнички извори.

Нејзината состојба била исклучително тешка, велат нашите извори. Откако лекарите не можеле да сторат ништо за да и го спасат животот, пациентката починала.  Нејзиниот син тогаш земал пиштол и почнал да пука во лекарот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1