Мртво новороденче донесено во кавадаречката болница


Во утринските часови во кавадаречката болница било однесено веќе мвртво новороденче старо околу 4о дена.brza pomos3

Директорот на болницата изјави дека бебето не давало знаци на живот и дежурните лекари само ја констатирале смртта. Го донеле со брза Помош.

Случајот е пријавен во полиција а надлежното обвинителство побарало обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1