Македонец подигал лажни кредити за промена на полот и вградување на силикони


Македонец кој веќе неколку години живее во Диселдорф, Германија, ги фалсификувал своите лични документи за да подигне кредит за вградување на импланти и промена полот, пишува порталот Убавина и здравје.berkeley-transsexual-e1295446189402

Тој користел лажни документи-фалсификувани лични карти и лажни потврди за постојано вработување за да дојде до потребната сума за пластична операција за вградување на силикони како и други операции.

Планирал да земе кредити од неколку банки. А веќе имал и закажана пластична операција во клиника во Берлин.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1