Временска прогноза: сончево со умерена облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има слаб локален дожд

Во западните делови ќе дува умерен, на моменти засилен ветер од југозападен правец.mk skopje vodno sonce22

Температурата од 8 до 19 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има слаб локален дожд.

Температурата ќе достигне до 16 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1