Македонец спектакуларно избегал од затвор во Софија


Македонец избeгал од Централниот затвор во Софија.

97856-zatvor-apСпоред бугарската агенцијата БГНЕС, македонецот Никола Ристевски (30), вчера утрото успеал да ја прескокне оградата од затворот.

Порталот Либератс пишува дека откако тој ја прескокнал оградата влегол во автомобилот кој го чекал и се оддалечил од затворот.

Ристевски издржувал затворска казна за криминал со кредитни картички.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1