Си терал бизнис – направил 334 сообраќајќи и си земал отштета


soobrakjaka

Кинеските власти уапсиле 42-годишен маж обвинет за измама врз автоосигурување, откако е откриено дека за период од три години, во просек на секои три дена имал сообраќајна несреќа.

Како што пренесува агенцијата АФП, од 2010 година до мај годинава, својот автомбил тој го удрил вкупно 334 пати и секогаш поднесувал барање за отштета.

Тој имал обичај да вози зад други автомобили за време на сообраќајниот метеж и полека да ги удри одзади за да не се повреди.

Потоа Кинезот поткупувала автомеханичари за да дадат поголема проценка на штетата. Од осигурителните компании на име на отштета добил вкупно 357.000 јуани или 58.000 долари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1