Македонецот кој е главен за ВИП гостите на Ибица


29-годишниот Мики Велковски од Скопје веќе неколку години работи како менаџер во најелитните дискотеки на Ибица.

Тој е задолжен за да ги задоволи желбите на познатите личности кои доаѓаат да го посетат осторовот, пишува Убавина и здравје.

На Вип личностите им обезбедува превоз, влезници, сепариња, афтер парти забави, а ако клиентот е задоволен добива голем бакшиш.

Негова последна клиентка е Парис Хилтон, која на островот е дојдена со своите другарки, претходно фудбалерот Нејмар…

mikii1-500 miki-paris-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1