Македонија 2022 година низ очите на бугарски уметник


Бугарски уметник направи мапа на која ја прикажува Европа во 2022 година.

Според него Македонија тогаш ќе биде во Европска Унија, која ќе опфаќа помал број на членки.

Бугаринот предвидува дека во Европа ќе се создаде држава која ќе се вика – Меркелрајх.

Погледнете ја забавната мапа:128794179455faaa83cb7ae643591540w640

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1