Македонија доби нов спортски центар


Во 11:30 часот, свечено ќе се отвори новото Друштвото за спорт и рекреација Спортски Центар ЈАНЕ САНДАНСКИ и хотел Русија.

Со отворањето на овој спортски ценар, Скопје, ќе добие уште едно место за рекреација.sala jane sandanski

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1